Zapytaj o bezpłatną wycenę

Imię i nazwisko:
Nazwa firmy:
Telefon:
Adres e-mail:
Temat zapytania:
Adres strony:
Słowa kluczowe:
Treść

submit

Pozycjonowanie stron

Wysokie pozycje w wyszukiwarce internetowej oznaczają większą sprzedaż towarów i usług. Mówiąc w skrócie pozycjonowanie stron to usługa, której owocem są właśnie wysokie pozycje w Google i innych wyszukiwarkach internetowych.

Jak przebiega pozycjonowanie z firmą ArtSearch?

Najważniejszym aspektem pozycjonowania jest etyka. Firma ArtSearch zawsze stosuje się do wytycznych dotyczących etycznego SEO opisanych przez Google. Z naszego doświadczenia wynika, że bezpieczne SEO jest o wiele bardziej solidne i daje trwalsze wyniki niż nieuczciwe techniki stosowane przez niektóre firmy.

Po wnikliwej analizie ustalamy zestaw fraz, które najlepiej wpłyną na oglądalność serwisu. Najlepiej służą do tego dane z kilku-tygodniowej kampanii AdWords. Po uzgodnieniu fraz przystępujemy do pozycjonowania serwisu. Wzrost pozycji w wynikach często widać już po 4-6 tygodniach. Od początku całego procesu wysyłamy naszym klientom tygodniowe raporty, które pozwalają na śledzenie pozycji w Google na daną frazę. Raporty rejestrują przebieg kampanii reklamowej, można je później porównać z innymi danymi np. miesięczną sprzedażą lub danymi z innej kampanii reklamowej.

Aby utrzymać pierwsze strony wynikowe konieczne są ciągłe działania naszej firmy. Wszystkie zmiany i czynności związane z pozycjonowaniem nabierają efektu dopiero po upływie przynajmniej kilkunastu dni. Dlatego właśnie pierwsze efekty pozycjonowania są odłożone w czasie. Z tej samej przyczyny nawet po zaprzestaniu korzystania z usługi naszej firmy pozycja w Google może się utrzymać jeszcze przez pewien czas.

Jak to wygląda od strony technicznej?

-Opis procesu pozycjonowania stron.

Mówiąc dokładniej pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach to zestaw czynności, które mają na celu osiągnięcie wyższych pozycji w wyszukiwarkach internetowych dla konkretnych fraz. Działania te składają się zwykle z dwóch etapów:

Pozycjonowanie stron internetowych - Etap I - Optymalizacja Serwisu

Ten etap jest tak naprawdę wstępem do skutecznego pozycjonowania. Polega on na wprowadzeniu pewnych zmian w strukturę i treść serwisu tak, aby Google i inne wyszukiwarki „widziały" serwis podczas wyszukiwań na dane słowa kluczowe.

Serwis, który będzie pozycjonowany na daną frazę musi naturalnie zawierać treści związane z tą frazą. Pozycjonowanie serwisów na frazy nie związane z treścią prezentowaną pod danym adresem www jest niezgodne z etyką dobrego SEO i firma ArtSearch nie podejmuje się takich zleceń. Podczas optymalizacji serwisu badamy teksty pod kątem słów kluczowych i wprowadzamy ewentualne poprawki.

Oprócz treści liczą się: sposób organizacji tekstu na stronie (markup), nazwy katalogów i plików, nazwy URL, opisy odnośników i innych elementów serwisu oraz dobra struktura znaczników meta w całym serwisie. Bardzo liczy się również dobra optymalizacja serwisu pod kątem czasu ładowania i struktura wewnętrznych linków serwisu.

Zmiany są w większości niewidzialne dla internautów i wpływają tylko na informacje o stronie, które docierają do baz danych Google. Umiejętność budowy stron internetowych lub znajomość takich języków jak HTML czy PHP, których używa się podczas budowy stron internetowych nie wystarczy. Każdy serwis jest wyjątkowy pod względem budowy i historii, każda branża jest inna pod względem konkurencji i nie ma uniwersalnego sposobu na optymalizację. Nasi programiści analizują serwis klienta oraz wprowadzają potrzebne zmiany.

Etap optymalizacji serwisu jest właśnie źródłem skrótu „SEO" ( od ang. Search Engine Optimization), który często jest używany zamiennie z terminem „pozycjonowanie". Pochodzi to z czasów kiedy sama optymalizacja serwisu wystarczała, aby osiągnąć wysokie pozycje w wyszukiwarkach. Dziś, w związku z coraz większym zasięgiem Internetu oraz intensywniejszą konkurencją, do skutecznego pozycjonowania konieczne jest umiejętne przeprowadzenie drugiego etapu.

Pozycjonowanie stron internetowych - Etap II - Działania reklamowe w Internecie.

Drugi etap pozycjonowania serwisu www trwa bez przerwy. Jest to publikacja odnośników do strony klienta i informacji reklamowych na jej temat.

Jednym z podstawowych kryteriów, które są stosowane przez Google i inne wyszukiwarki w rankingu stron to ilość i jakość odnośników prowadzących do danej strony. Logika takiego rozumowania polega na przeświadczeniu, że właściciele serwisów internetowych zwykle linkują tylko do stron, które oceniają wysoko.

Link linkowi nierówny. Jedne potrafią pozytywnie wpłynąć na pozycję strony w wynikach, podczas gdy inne mogą doprowadzić do filtrów i kar. W połączeni z nieodpowiednią strukturą strony źle umieszczone linki mogą nawet spowodować usunięcie domeny z indeksu Google. Dlatego krytycznym jest przestrzeganie wytycznych dobrego SEO oraz tworzenie tylko oryginalnych i ciekawych treści.

Kontekst, w którym znajduje się odnośnik do pozycjonowanej strony, decyduje o słowie kluczowym z którym wyszukiwarka skojarzy daną stronę. Jakość tego kontekstu decyduje o „sile" tego odnośnika. Kontekst to informacje które znajdują się w okolicy odnośnika, np. treść artykułu, wypowiedzi na forum lub opisu w katalogu. Są to również inne odnośniki, które znajdują się na tej samej stronie, a nawet tematyka stron do których prowadzą.  Liczy się również anchor i tytuł odnośnika. „Silne" odnośniki mają większy wpływ na pozycje serwisu w wyszukiwarkach.

Umiejętne pisanie tekstów używanych w pozycjonowaniu (ang. SEO copywriting) jest nową specjalizacją na rynku reklamy internetowej. Tworzenie kontekstu dla odnośników wymaga pewnej intuicji co do algorytmów, którymi posługują się wyszukiwarki. Dokładny zestaw zasad kierujący rankigiem Google czy innych wyszukiwarek jest oczywiście pilnie strzeżoną tajemnicą. Najważniejszymi narzędziami osoby zajmującej się pozycjonowaniem jest wieloletnie doświadczenie oraz ciągłe eksperymenty. Równocześnie informacje publikowane razem z odnośnikiem powinny godnie repreznetować firmę która jest reklamowana. Każdy artykuł, wzmianka na forum lub wpis pisany na temat klienta może dotrzeć do wielu internautów. Tak więc osoba zajmująca się pozycjonowaniem stron musi mieć „lekkie pióro", dobre pojęcie na temat produktu/usługi która reklamuje oraz dobrą znajomość zasad SEO copywriting.

Nasi copywriterzy nabierali doświadczenia pisząc materiały reklamowe w wielkich międzynarodowych firmach i tworzą biegle we wszystkich językach europejskich. Gwarantujemy tylko najwyższą jakość materiału publikowanego w Internecie.