Zapytaj o bezpłatną wycenę

Imię i nazwisko:
Nazwa firmy:
Telefon:
Adres e-mail:
Temat zapytania:
Adres strony:
Słowa kluczowe:
Treść

submit

Linki Sponsorowane

Linki Sponsorowane , promocja zaoszczędź nawet do 500 zł.

Linki Sponsorowane w Google AdWords są reklamą tekstową, która pojawia się razem z naturalnymi wynikami wyszukiwań po wpisaniu słowa kluczowego w wyszukiwarkę Google. Na poniższym zdjęciu obszary, w których wyświetlają się Linki Sponsorowane są objęte czerwoną ramką. Jak widać, reklama może ukazywać się na wyróżnionym, żółytym tle nad wynikami wyszukiwań lub w prawej kolumnie. Obecnie jest to najpopularniejsza i najskuteczniejsza forma reklamy w Google. Link Sponsorowany jest reklamą typu PPC (pay per click), oznacza to, że podstawą rozliczenia w kampanii AdWords jest jeden "klik", czyli przekierowanie z Google na stronę docelową.

Linki Sponsorowane wyświetlane w Google za pomocą programu AdWords.

Link Sponsorowany daje klientowi bardzo dużą i stałą kontrolę nad wszystkimi aspektami reklamy (grupa docelowa, treść przekazu, częstość przekazu, budżet).

Laserowy targeting: Każdy rodzaj reklamy w wyszukiwarkach internetowych (SEM) ma to do siebie, że trafia do osób, które szukają Twojego produktu lub usługi. Wyobraź sobię sytuację, w której człowiek rozdający ulotki pizzerii widzi czerwoną kropkę na czole każdej osoby, która jest głodna i właśnie szuka pizzy. W ten sposób działa Link Sponsorowany w Google. Jest to system dostarczania treści reklamowych do osób poszukujących produktów, usług lub informacji.

Krótki czas oczekiwania: Twoja reklama jest gotowa do strzału prawie od razu. Link Sponsorowany zaczyna pojawiać się w Google już dwie godziny po złożeniu zamówienia. Jest to niezmiernie krótki czas oczekiwania w porównaniu z pozycjonowaniem, na którego pierwsze efekty czeka się 2-3 miesiące.

Nieograniczona ilość fraz: Budując kampanię linków sponsorowanych nasi specjaliści korzystają z dużego doświadczenia w branży aby stworzyć jak najszerszą listę słów kluczowych. Nieograniczona ilość fraz zapewni, że Wasza reklama dotrze do większej grupy internautów.

Geolokalizacja: Wiele firm działa lokanie. Dzięki opcji geolokalizacji Link Sponsorowany pojawia się tylko w określonym przez Ciebie obszarze geograficznym. Pozwala to wyeliminować bezwartościowe przekierowania i zawęża koło odbiorców do potencjalnych klientów.

Przekierowanie na podstrony: Link Sponsorowany może przekierowywać na inną podstronę Twojego serwisu w zależności od wybranej frazy. Oznacza to, że internauta jest odsyłany bezpośrednio do produktu lub usługi, której szukał. Ta opcja zwiększa skuteczność kampanii, ponieważ eliminuje potrzebę nawigacji po witrynie.

Kontrola nad wydatkami: Kampanię AdWords można ograniczyć do dowolnego dziennego budżetu. Daje to większą kontrolę nad wydatkami na reklamę i pozwala zmieniać budżet w zależności od potrzeb. W trakcie małego ruchu w interesie można zwiększyć budżet i tym samym częstość wyświetlania reklamy, jeżeli firma ma zbyt wielu klientów i za mało mocy przerobowej budżet można zmniejszyć lub nawet zatrzymać kampanię na pewnien czas.

Brak ingerencji w serwis: Kampania Linków Sponsorowanych nie wymaga optymalizacji witryny - w przeciwieństwie do pozycjonowania, które najczęściej wymaga ingerencji w serwis, lub nawet kompletną jego przebudowę.

 

Czy internauci korzystają z Linków Sponsorowanych?

Czasem zdarzy się, że rozmawiając z potencjalnym klientem słyszymy wątlipości co do efektywności kampanii Adwords. Często rozmówca pyta: "Czy ludzie klikają Linki Sponsorowane, czy nie pomijają tych wyników ponieważ widzą, że jest to reklama?" Pytanie jest uzasadnione, ponieważ nikt nie chce wydawać pieniędzy na nieskuteczną reklamę.

Odpowiedź jest krótka: klikają.

Zasięg Linków Sponsorowanych

Aby sprawdzić czy internauci biorą pod uwagę Linki Sponsorowane przy wyszukiwaniach w Google wiele firm* niezależnie przeprowadziło badania 'eye tracking' na użytkownikach Google.

Badanie 'eye tracking' polega na rejestrowaniu ruchu gałek ocznych podczas wykonywania pewnych czynności za pomocą komputera. Kamerki rejestrujące aktywność umocowane są w kilku miejscach ekranu. Wyniki badania nanoszone są na reprezentacyjny screenshot w postaci kolorowych plam. Plamy mogą być zabarwione od czerwonego - najbardziej intensywnego obszaru, który reprezentuje aż 100% oglądalności, poprzez żółty, zielony i niebieski które oznaczają spadający procent oglądalności. Plamy wyglądem przypominają rejestr kamery działającej na podczerwień gdzie czerwień oznacza najwyższą temperaturę a brak koloru najniższą – stąd pełna nazwa tej metody badań to 'Eye tracking Heatmap'.

Wyniki badania Eye tracking Heatmap dla wyszukiwań w Google, w postaci znanego już złotego trójkąta, są łatwo dostępne w Internecie:

Linki Sponsorowane Eyetracking

Uśredniony wynik tych badań to mniej więcej litera 'F' z pewnymi dodatkami. Ten kształt powtarza się w większości badań eye tracking dotyczących przeglądania stron internetowych. Ma on nawet swoją nazwę włąsną w języku angielskim: 'The F-shaped pattern'.

W języku polskim złoty trójkąt oczywiście odnosi się do górnych trzech Linków Sponsorowanych oraz dwóch pierwszych wyników naturalnych. Wynki tych badań są dość ogólne. Badania były przeprowadzone na szerokiej grupie internautów nie biorą pod uwagę różnego rodzaju wyszukiwań. Rzeczywistość wygląda jeszcze bardziej optymistycznie.

W kolejnych badaniach wyszukiwania podzielono na:

  • 'Informacyjne' – wykonane w celu uzyskania informacji na dany temat np. wpisanie frazy 'Koliber' w celu uzyskania informacji na temat liczby uderzeń skrzydełek na sekundę europejskiego kolibra.

  • 'Zakupowe' – wykonane w celu znalezienia i kupna pewnego produktu/usługi, zdobycia informacji na temat produku/usługi, ceny, czasu dostawy itd. Np. wpisanie frazy 'komórka nokia'.

 

Oto jak wyglądała mapka eye tracking dla wyszukiwań Informacyjnych:

Linki Sponsorowane Eyetracking - Wyszukiwanie Informacyjne

Wszyscy internauci zwrócili uwagę na dwa wyniki naturalne na samej górze. Frazy nie komercyjne wywołują mniej Linków Sponsorowanych, a internauta szukający informacji rzadko na nie zerknie.

Drastycznie inna sytuacja zachodzi w przypadku wyszukiwań Zakupowych:

Linki Sponsorowane Eyetracking - Wyszukiwanie Zakupowe

Podczas wyszukiwań zakupowych Internauci analizują znacznie większą ilość wyników. Nadal największą uwagę poświęcają górnym wynikom – w tym również Linkom Sponsorowanym na miejscu wyróżnionym. Widać również drastyczny wzrost aktywności w pierwszych sześciu pozycjach w prawej kolumnie Linków Sponsorowanych.

Wniosek jest prosty: jeżeli Twoja firma prowadzi sprzedaż produktów lub usług i zależy Ci aby przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów Link Sponsorowany w Google jest doskonałym wyborem dla Ciebie!